Go to Top

کاهش اشتها با مصرف کپسول فیت کنجاک پلاس

چاقی و اضافه وزن از عوامل خطرساز بسیاری از بیماری های مزمن از جمله بیماریهای قلبی-عروقی، دیابت، فشارخون، سکته مغزی و آرتروز می باشد. با توجه به افزایش شیوع اضافه وزن و چاقی در جهان، دستیابی به یک گزینه موثردر کاهش وزن، با منشاء طبیعی و بدون عوارض جانبی ضروری می باشد.

مکمل غذایی  فیت کنجاک پلاس حاوی فیبر گیاهی گلوکومانان، کرومیوم و نیاسین می باشد که به عنوان یک مکمل غذایی موثر در کاهش وزن مورد توجه قرار گرفته است.

گلوکومانان یک فیبر پلی ساکاریدی محلول در آب می باشد که از ریشه گیاه Amorphophallus Konjac بدست می آید. فیبر گلوکومانان دارای بالاترین ظرفیت جذب آب و بالاترین قدرت ویسکوزیته (گرانروی) نسبت به سایر فیبرها می باشد. بطوریکه قادر به جذب آب تا ۵۰ برابر وزن اولیه اش می باشد.

بررسیها و آزمایشات بالینی متعددی اثربخشی قابل توجه فیبر گلوکومانان را در کاهش اشتها نشان داده اند. گلوکومانان موجود در کپسول فیت کنجاک پلاس با مکانیسم های زیر موجب کاهش اشتها و ایجاد حس سیری می شود :

  • گلوکومانان در دستگاه گوارش با جذب آب افزایش حجم می یابد و همچنین موجب تاخیر در تخلیه محتویات معده شده و با اتساع معده موجب انتقال سیگنالها به مرکز اشتها شده و احساس سیری القا می گردد.
  • گلوکومانان موجب کاهش سرعت جذب مواد غذایی در روده کوچک می شود و از این طریق مانع افزایش شدید ترشح انسولین بعد از غذا می شود که در نتیجه افت شدید قند خون رخ نداده و حس گرسنگی دیرترایجاد می شود.
  • گلوکومانان در روده تخمیر می شود و درنتیجه موجب ترشح دو هورمن گوارشی می شود که این دو هورمون درالقا حس سیری موثر می باشند.

 

, , , , ,