Go to Top

قرص جوشان منیزیم B6

 

 

 

قرص جوشان منیزیم B6 فلکسان به رفع گرفتگی‌های عضلانی، کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) و بهبود سردردهای میگرنی کمک می‌کند.

موارد مصرف:

  • رفع گرفتگی‌های عضلانی در ورزشکاران و مادران باردار
  • کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی (PMS)
  • افزایش فاصله حملات میگرن
  • با طعم مطلوب لیمو

توضیحات:

منیزیم

منیزیم از ضروری‌ترین مواد معدنی است که در فعالیت بیش از ۳۰۰ نوع آنزیم در بدن دخالت دارد. کمک به رفع اسپاسم و گرفتگی عضلات و بهبود انتقال پیام های عصبی از جمله عملکردهای منیزیم در بدن است. منیزیم ضمن کمک به افزایش جذب کلسیم در بدن، در تشکیل استخوان ها نیز نقش موثری ایفا می کند. مطالعات متعددی تاثیرات مثبت منیزیم در کاهش تعداد حملات میگرن و کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی نشان داده است. پوکی استخوان، خستگی، اسپاسم و کرامپ های عضلانی، اضطراب و پریشانی از عوارض کمبود منیزیم در بدن به شمار می رود.

بعضی مطالعات نشان می‌‌دهند که زنان مبتلا به سندروم پیش از قاعدگی منیزیم خونشان پایین‌تر از حد نرمال است و دریافت منیزیم کافی از مواد مغذی و مکمل‌ها می‌تواند باعث بهبود نشانه ‌های سندروم پیش از قاعدگی شود.

یکی از عوارض کمبود منیزیم در بدن گرفتگی‌های عضلانی است. گرفتگی عضلات به‌ویژه در زنان باردار و ورزشکاران دیده می‌شود و مصرف منیزیم به رفع گرفتگی‌های عضلانی در این افراد کمک می‌کند.

همچنین تخلیه منیزیم در افراد مبتلا به سردردهای میگرنی نیز دیده می‌شود. مصرف مکمل منیزیم در بهبود سردردهای میگرنی و افزایش فاصله حملات میگرن مفید است.

ویتامین B6

این ویتامین نقش مهمی در متابولیسم بدن، رشد و نمو و ساخت نوروترانسمیترها دارد. ویتامین B6 یکی از ویتامین‌هایی است که کمبود عوارض سندروم پیش از قاعدگی را تشدید می‌کند. نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ نشان داد که ترکیبی از مکمل منیزیم و ویتامین B6 افسردگی، اضطراب، بیخوابی و درد پستان‌ها را در این افراد کاهش می‌دهد.