Strict Standards: Redefining already defined constructor for class OT_Admin in /home/flexan/public_html/wp-content/themes/nevada/lambda/classes/class.admin.php on line 41

Strict Standards: Declaration of lambda_walker::start_el() should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/flexan/public_html/wp-content/themes/nevada/functions/theme-walker.php on line 0

Strict Standards: Non-static method lambda_table_shortcode::init() should not be called statically in /home/flexan/public_html/wp-content/themes/nevada/functions/theme-shortcodes.php on line 548

Strict Standards: Non-static method lambda_slider_shortcode::init() should not be called statically in /home/flexan/public_html/wp-content/themes/nevada/functions/theme-slider-shortcodes.php on line 97

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/flexan/public_html/wp-content/themes/nevada/lambda/classes/class.admin.php:41) in /home/flexan/public_html/wp-content/themes/nevada/functions.php on line 128
افسردگی فصل پاییز | flexan
Go to Top

افسردگی فصل پاییز

افسردگی فصل پاییز

به نقل از ایرنا، درفصل پاییز و زمستان نوعی بیماری روانی و افسردگی که حالت اضطراب و پوچی به دنبال دار دارد گریبان برخی از افراد را می گیرد. افسردگی فصلی یکی از انواع اختلالات خلقی است که به صورت دوره ای در فصول سرد سال بیشتر در بین افراد کم تحرک و یا افراد دارای بیماری های روانی و عصبی عارض می شود.
برای پیشگیری از بروز این افسردگی فصلی، توصیه می شود در فضای باز روزانه به مدت یک ساعت پیاده روی و تفریح کنید از آنجا که نور درمانی، اساس درمان افسردگی فصلی است.
از ویتامین هایی نظیر ویتامین D و ریز مغذی هایی نظیر زینک استفاده و تعاملات اجتماعی خود را بالا برده و از تنها نشستن در خانه خودداری کنید.
حتما برنامه ای برای حفظ سلامت جسمی خود نظیر شنا و پیاده روی و برنامه ای برای ارتقا سلامت روانی مثل یاد گرفتن چیزهای جدید داشته باشید.
مصرف غذاهای دریایی و سبزیجات را که دارای روی و آهن است در رژیم غذایی خود افزایش داده و مصرف غذاهای دارای چربی زیاد و مواد افزودنی، نوشابه و فست فود را کاهش دهید. برنامه ی خواب ثابت داشته و از پرخوابی یا کم خوابی بپرهیزید.
سفرهای کوتاه زمستانی به مناطق آفتابی داشته باشید.
تغییرات و برنامه ریزی های مفید را از اهداف کوچک مثل خواندن یک کتاب کم حجم یا روزانه ۱۰ دقیقه پیاده روی شروع و آن را به تدریج افزایش دهید.
در صورتی که با این راهکارها در شرایط روانی تان تغییری حاصل نشد حتما به روانپزشک مراجعه کنید تا رواندرمانگر از طریق دارو یا روان درمانی کمک موثرتری خواهد کرد.
همچنین استفاده از رایحه های طبیعی یکی از روش هایی است که از قدیم مورد استفاده قرار گرفته و البته تاثیر آن شناخته شده است. از این رایحه ها برای خواب بهتر، تحمل درد، کاهش اضطراب و البته بهبود خلق استفاده می شود.

برای مثال عصاره ی لیمو و مرکبات، استوقودوس، گل سرخ و رزماری به ترشح سروتونین منجر می شود و از این طریق روی خلق و خو اثر گذاشته و منجر به کسب آرامش می شود.